חברי הוועד

דר’ רז אבן – פסיכיאטר ופסיכותרפיסט – יו”ר האגודה

התמחיתי בביה”ח גהה, ואני בוגר התכנית לפסיכותרפיה באוניברסיטת ת”א. עבדתי כפסיכותרפיסט במכון רמת אביב לפסיכותרפיה, וכן במסגרת מכון הקבע של צה”ל. במקביל עסקתי במחקר של הדמייה מוחית תפקודית בבי”ח איכילוב.עבדתי כרופא בכיר במרפאת המבוגרים וכן במרפאת החרדה בבי”ח שלוותה וכיועץ פסיכיאטרי של רופאי המשפחה בקהילה. כיום עובד בקליניקה פרטית בת”א.

בשנים האחרונות פיתחתי מסגרות לדיון של אנשי מקצוע באינטרנט, אני מנחה מזה כמה שנים את הפורום המקוון של האיגוד הישראלי לפסיכותרפיה, ולאחרונה גם את הפורום החדש של האגודה הישראלית לפסיכותרפיה פסיכואנליטית. עורך כתב עת באינטרנט לתורת החלומות, והשנה הקמתי את כתב העת המקוון של האגודה הנוכחית, “מרחבים” – המיועד למחשבה פסיכואנליטית. אני מנחה סמינרים לאנשי מקצוע בתחום תורת החלומות (במכון רמת אביב לפסיכותרפיה, ביחידת ההשתלמויות של “מכבי”).

אני רואה בפעילות האגודה הישראלית לפסיכותרפיה פסיכואנליטית בסיס לחשיבה משותפת עם אנשי מקצוע, ואנסה לקדם את השיח בכמה מישורים.אני מאמין שיש לבנות גשרים בין הגישות הפסיכואנליטיות לבין זרמים קרובים, כמו הזרם היונגיאני וכן גם לגישות מדעיות (כמו הזרם המתחדש של הנוירופסיכואנליזה). בכוונתי להצטרף לפיתוח ההכשרה המתקיימת באגודה, להעמיק את הקשר של חברי האגודה עם הפעילויות השונות, וליצור הזדמנויות לחברי האגודה לבטא את עצמם במסגרת פעילויות אלו, בעיקר של כתיבה, הוראה והדרכה במסגרת האגודה. כמו כן בכוונתי לאפשר לאנשי מקצוע נוספים להצטרף, כולל פניה לפסיכיאטרים העוסקים בתחום זה.

דר’ גלית בן-אמיתי – פסיכיאטרית ילדים ונוער

עובדת כיועצת פסיכיאטרית בשירות הפסיכולוגי של עיריית ת”א ובקליניקה פרטית. לאורך השנים עבדתי במסגרות ציבוריות וביניהן מחלקת הילדים בבי”ח הפסיכיאטרי בנס ציונה ובמרפאת ילדים ונוער של המרכז הקהילתי ע”ש פרופ’ בריל (רמת חן).
בוגרת החוג לפסיכותראפיה באוניברסיטת ת”א, בוגרת לימודי פסיכותראפיה יונגיאנית של המכון הישראלי לפסיכותראפיה אנליטית והכשרה אנליטית במכון הישראלי לפסיכולוגיה יונגיאנית. בוגרת לימודי משחק בחול (באוריינטציה יונגיאנית) במסגרת האיגוד לטיפול במשחק בחול, מדריכה מוכרת מטעם האיגוד הבינלאומי, מזכירה של האיגוד הישראלי לטיפול במשחק בחול (ISTA).
מתנדבת במרכז הסיוע לנפגעות תקיפה מינית בת”א (בשנים ראשונות על קו החירום ובליווי נפגעות ובשנים האחרונות כמרצה ויועצת). חוקרת ולומדת את ההשלכות של התעללות בגיל הילדות מכיוונים שונים, מהרובד הנפשי, הבין אישי, סביבתי ועד השלכות נוירו פיזיולוגיות. פרסמתי מספר מאמרים ומספר פרקים בספרים העוסקים בנושא זה ובנושא של רה ויקטימיזציה מינית.
אני לוקחת חלק בפעילות האגודה בתחום של ילדים ונוער ובנוסף בארגון סדרת ימי חמישי. אני רואה בפעילות האגודה לפסיכותראפיה פסיכואנליטית קרקע פורייה לשיח משותף בין אנשי מקצוע וזאת דרך הכרות בין השפות השונות של הטיפול בנפש, כשהמטרה הינה לאפשר מפגש, הכרות וחיבורים אפשריים. אני מוצאת שהפעילות באגודה משרתת הן את העמקת הידע בכל הקשור לטיפול הדינמי, אך לצד זה היא בעלת הקשר ומשמעות חברתית שחשוב לי לקדם.

גב’ ניצה גילת – פסיכותרפיסטית , אנליטיקאית

מנהלת פרקטיקה פרטית בירושלים, מלמדת ומדריכה. חברה במכון האנליטי היונגיאני בירושלים.

עבדתי שנים רבות בשירות הציבורי עם מגוון רחב של גילאים ואבחנות:בשרות הפסיכולוגי הקהילתי ראש העין; הייתי רכזת הטיפול הקליני בילדים בשרות הפסיכולוגי בלוד; עבודה עם מתבגרים ומבוגרים במרפאה הקהילתית רעננה; רכזת הטיפול הקליני בילדים ומשפחות בשרות הפסיכולוגי בגבעת זאב.

אל מול ההתפצלות של הזרמים והפנייה להסתגרות כתית הייתי רוצה לתרום לאגודה שלנו בשימורה וחיזוקה כמוקד משיכה  חי של אנשי מקצוע ותיקים וצעירים מכל הזרמים הפסיכואנליטיים. לכן  לקחתי על עצמי להיות אחראית על סדרת ההרצאות ימי ה’ של האגודה ואף לבנות תשתית לפעילות האגודה בירושלים.

כמו כן הייתי רוצה לתרום לאגודה מענייני הרב בחיבור של החשיבה הפסיכואנליטית אל תכני התרבות והחברה שלנו בכך שקול אנשי הטיפול העוסקים וחותרים אל עומק הנפש, ישמע גם מחוץ לחדר הטיפולים ויעסוק גם בנפש של המקום הזה בו אנו חיים.

גב’ זופניק מונה – פסיכולוגית קלינית בכירה ומדריכה

ההתמחויות העיקריות שלי הם טיפול באוריינטציה פסיכואנליטית עם ילדים, מבוגרים וקבוצות. הדרכתי באופן פרטני וקבוצתי בתחומים האלה במסגרת הקליניקה הפרטית ובמסגרת ציבורית. ניסיון קליני – 19 שנים במכון לפסיכותרפיה ברישפון ושלוחותיה בעבודה פסיכותרפויטית עם מגוון רחב של גילאים ואבחנות. בנוסף הנחיתי קבוצות ילדים, מתבגרים ומבוגרים. קליניקה פרטית מאז 1984 בגישה שמאחדת את התיאוריות של מלאני קליין, ויניקוט ולקאן בעבודה עם ילדים ועם מבוגרים. 4 שנים בעבודה אבחונית וקלינית במחלקה ובמרפאה הפסיכיאטרית בבית-חולים ברזילי באשקלון. שנה במרפאת ילדים בבית חולים שלוותה. השכלה – לימודים בתכנית לפסיכותרפיה באוניברסיטת תל-אביב ולימודי המשך שם. השתתפות בקבוצות קריאה לאורך שנים על לקאן וביון . עמדות אדמיניסטרטיביות – בשנים 1983-1996 מקימה ומנהלת את היחידה של טיפול בילדים ובנוער במכון רשפון. אחראית ומדריכה על טסטים במכון. בשנים 1990-1997 שותפה ב”מקום הפרוידיאני ביפו” – תפקיד שהיה כלכלי, ניהולי ועסק גם בארגון ותכנון של ימי עיון והרצאות. חברה בוועדה של סכומי טיפול ועבודות גמר בתוכנית לפסיכותרפיה באוניברסיטת תל-אביב. ראש צוות בבחינות התמחות לפסיכולוגיה קלינית. באקדמיה –

דוקטורנטית בתכנית של פרשנות ופסיכואנליזה, אוניברסיטת בר-אילן.

מרצה , מדריכה ומנחה בקבוצות סטודנטים לפי התיאוריה של ביון. מרצה במגוון נושאים קבוצתיים- כולל ויניקוט, ביון , תכנון קבוצה, ומבוא למודלים קבוצתיים פסיכודינמיים. מדריכה בתוכנית לפסיכותרפיה באוניברסיטת תל-אביב יותר מ-15 שנה. כותבת מאמרים מקצועיים שחלקם התפרסמו בארץ כגון עורכת מדעית בספר “מיניות ואהבה” הוצאת עם עובד, 2002. השתתפתי והנחיתי בימי עיון ובימי חמישי באגודה. בסדנא על קו-הנחיה בקבוצות שנתתי בליסבון ב-2004 בכנס של האגוד האירופי לפסיכותרפיה פסיכואנליטית (EFPP), התרשמתי מהצורך להיות מעורבת יותר בחיבור בין עבודה רצינית בארץ בתחום הפסיכותרפיה הפסיכואנליטית לבין העבודה הנעשית בחו”ל. ברצוני לתרום מזמני ומאנרגיות ניהוליות וצוותיות בתחום בתור חלק מועד האגודה. אני גם מעוניינת לעזור בפיתוח של סקצית ילדים של האגודה.

מר צוק יוסי – פסיכולוג קליני מדריך

בוגר תואר ראשון בפסיכולוגיה מאוניברסיטת תל-אביב ותואר שני במגמה הקלינית מהאוניברסיטה העברית בירושלים. את התמחותי עשיתי במחלקת ילדים במרכז לבריאות הנפש נס-ציונה וב”מכון שלם” בראשל”צ. עבדתי 4 שנים בשירות-פסיכולוגי-חינוכי, חלקן במסגרת ההתמחות החינוכית. בוגר התוכנית לפסיכותרפיה של ה.ל.פ.ב.א.

לאורך השנים, צברתי ניסיון רב בטיפול בילדים, מהגיל הרך, ובנוער, במסגרות שונות ומרקעים שונים: מחלקה פסיכיאטרית, פנימיית “בית אפל”, שפ”ח, ילדי אומנה (“אור שלום”), ועוד. בשנים האחרונות עוסק גם בטיפול במבוגרים.

עיקר עבודתי כיום, ב”מכון שלם”,  שם אני משמש כפסיכולוג ראשי משנת 2011. עוסק בעיקר בהדרכה פרטנית וקבוצתית בפסיכותרפיה, בהוראה ובתפקידי ניהול. בקליניקה פרטית אני עוסק בטיפול בילדים, נוער ומבוגרים, הדרכה וייעוץ להורים, והדרכת מטפלים (פסיכולוגים, עובדים סוציאליים ומטפלים באמצעי הבעה ויצירה). מעביר השתלמויות ומדריך קבוצות הדרכה בפסיכותרפיה בשפ”חים ובמרפאת ילדים ונוער של מכבי, ומלמד בתוכנית להכשרת מטפלים בילדים אוטיסטים בגישת “מפנה”. כמו כן אני משמש מדריך בתוכניות לפסיכותרפיה של בר-אילן, ברזילי ואוניברסיטת ת”א מסלול ילדים ונוער.

אני רואה את תפקידי כחבר ועד באגודה, כהזדמנות לתרום להמשך התפתחות הפסיכותרפיה הפסיכואנליטית בארץ, עם התמקדות בתחום ילדים ובנוער, למפגש בין מטפלים מפרופסיות וגישות שונות וקשר עם אנשי מקצוע מחו”ל. כל זאת באווירה המאפשרת מרחב לחשיבה, להתבוננות ולדיאלוג.

גב’ עליזה רוזן – פסיכותרפיסטית ואנליטיקאית קבוצתית

בעלת תואר שני בטיפול בתנועה והבעה. בוגרת התכנית לפסיכותרפיה פסיכואנליטית, ביה”ח גהה; הנחיית קבוצות, אוניברסיטת תל אביב; המכון הישראלי לטיפול קבוצתי אנליטי;  קבוצת למידה על חלומות על פי יונג: קבוצת למידה בטיפול באוריינטציה דינמית עם זוגות

בשנים האחרונות חברה [לסירוגין] בוועד המנהל של המכון הישראלי לאנליזה קבוצתית;  תחומי התמחות: פסיכותרפיה אישית, זוגית, קבוצתי; יו”ר החטיבה הזוגית באגודה לפסיכותרפיה פסיכואנליטית וגזברית האגודה. מטפלת, מדריכה ומרצה – בתוכניות פסיכותרפיה, תחנות בריאות נפש, שפ”ח, משרד הבריאות, משרד החינוך, עיריית תל אביב, משרד הביטחון ועוד…

בעלת קליניקה פרטית ברמת השרון. משלבת גישות פסיכואנליטיות בעבודה הטיפולית מתוך התבוננות באדם כאינדיבידואל הנמצא ביחסי גומלין עם הזולת, הסביבה והחברה ולחיבור בין גוף ונפש.

כחברת ועד אנסה לקדם את ההבנה הדינמית של יחסים זוגיים וקבוצתיים והשפעתם על היחיד והקבוצה/חברה. רואה משמעות רבה בקידום האגודה לפסיכותרפיה פסיכואנליטית בארץ ובעולם וחשיבות תרומתה בשדה המקצועי של ריבוי תאוריות וזרמים.

גב’ רסנר טלי – עובדת סוציאלית פסיכותרפיסטית בעלת תואר מוסמך ומדריכה

אני עובדת סוציאלית מאז 1980, בעלת תואר מוסמך מאוניברסיטת ת”א, בוגרת התוכנית לפסיכותרפיה פסיכואנליטית מאונ’ בר-אילן, כמו כן למדתי במכון הפסיכואנליטי בירושלים בתוכנית “הידברות” לפסיכותרפיסטים בכירים.אני בוגרת התוכנית לייעוץ ארגוני פסיכואנליטי מערכתי ברוח טביסטוק. בעברי עבדתי בבתי חולים לבריאות הנפש, (באר יעקב, טירת הכרמל) מאז 1990 עבדתי בעמותת” עמך” – המטפלת בניצולי שואה, בני הדור השני והשלישי, כמטפלת אישית וקבוצתית, וכמדריכה פרטנית וקבוצתית, הייתי שותפה ביזום ופיתוח טיפול קבוצתי בניצולים בקהילה וריכזתי את הפעילות הקבוצתית. משנת 1994 עובדת בקליניקה פרטית באבן יהודה מקום מגורי עם מתבגרים מבוגרים וקשישים, אני עוסקת במשך שנים בטיפול קבוצתי במסגרת אגף השיקום של משהב”ט, אגף השיקום של הביטוח הלאומי, ובאופן פרטי. כמו כן אני מדריכה שנים רבות עו”סים ופסיכולוגים קליניים, פרטני וקבוצתי הן במסגרת עמך (בעבר) והן דרך מחלקת השיקום של הביטוח הלאומי המטפלת בנפגעי איבה. אני מדריכה סטודנטים בתוכנית לפסיכותרפיה באוניברסיטת חיפה, ועוסקת לאחרונה גם בייעוץ ארגוני פסיכואנליטי הן בליווי מנהלים ובעלי תפקידים בכירים בארגון, וגם בנושאים ממוקדים בארגון. לימדתי והרציתי במסגרות שונות בנושאים הקשורים לטראומה ואובדן (אונ’ תל-אביב, אונ’ בר-אילן) וכן בנושאים הקשורים בעבודה קבוצתית. ועד האגודה: אני חברה באגודה הישראלית לפסיכותרפיה פסיכואנליטית כמעט מיום הקמתה, מרגישה מחויבת ביותר למסגרת זו, מעוניינת מחד לשמור על האינטימיות המיוחדת של המסגרת, לדאוג לשמר את חבריה הוותיקים לצד החדשים המתקבלים בשמחה, ולדאוג לפתח מרחבי שיח שירתקו את אלה ואלה. מרגישה צורך ורצון לתרום לפיתוח שיח חברתי – אינטלקטואלי- דינאמי בין יהודים וערבים ולהזמין לתוך האגודה פסיכותרפיסטים ערבים שייקחו חלק בשיח הקונפליקטואלי ובכך לחבר יותר בין המציאות בחוץ למציות שביפנים, דהיינו בין החדר הטיפולי ומרחב החיים. מעוניינת מאד לעזור ולשמר את המרחבים הקיימים באגודה (ערבי יום חמישי, קבוצות הדרכה ולימוד, כנס שנתי וכיוצא בזה) בתקווה שלכנסים הבאים נוכל גם ליצור קשר עם עמיתים מקצועיים מהארצות השכנות לנו ולהוביל מהלך עצמאי שגם יתרום לשלום.

בארבע השנים בהן אני חברה בוועד האגודה שימשתי כגזברית האגודה, הייתי שותפה בחשיבה וארגון כנסים וימי עיון מקצועיים ובשנה שעברה שימשתי כיו”ר הכנס השנתי שעסק בקשר בין הגוף והנפש במרחב הטיפולי. נבחרתי לתפקיד מזכירת האגודה. השנה אני יוזמת יחד עם דר’ גלית בן אמיתי מפגש עבודה שמטרתו הראשונית הינה הכרות, בין אנשי מקצוע ערבים לאנשי מקצוע יהודים מתוך כוונה להעמיק ולהדק את הקשר ולפתוח את שורות האגודה גם לאנשי מקצוע מהמגזר הערבי. אני מעוניינת להמשיך בתפקידי ולהמשיך בעשיה המשותפת לטובת הערכים המקצועיים שבהם אני מאמינה.

גב’ ישראלה צורף – פסיכולוגית קלינית

פסיכולוגית קלינית. מטפלת בילדים, מבוגרים ומתבגרים. בעלת קליניקה פרטית בראשון לציון. בנוסף, אני עובדת  במרפאה לבריאות הנפש של קופת חולים “מאוחדת” באשדוד, שם אני עוסקת בטיפול בילדים ובהדרכות הורים. במסגרת זו אני גם עורכת קבוצות להורים ומדריכה סטודנטים לתרפיה באומנות.

במסגרת התמחותי עבדתי במחלקת נשים במרכז לבריאות הנפש באר יעקב וב – “מכון שקד לפסיכולוגיה”, שם המשכתי לעבוד גם כמומחית. עסקתי בעריכת חוות דעת משפטיות, ובפסיכותרפיה בתחומים של אומנה, אימוץ, תהליכי גירושין, פגיעות מיניות, הפרעות אישיות וסכיזופרניה. את הפרקטיקום הקליני ערכתי במחלקת נוער במרכז לבריאות הנפש נס-ציונה.

בנוסף, אני בעלת תואר שני בנוירופסיכולוגיה שיקומית. טיפלתי במחלקת ילדים ובמחלקת מבוגרים נפגעי ראש בבית חולים לוינשטיין וכן ערכתי אבחונים נוירופסיכולוגים במכון רקנאטי לשיקום נפגעי ראש.

כיום אני לומדת בתכנית לפסיכותרפיה פסיכואנליטית באוניברסיטת תל אביב. הצטרפתי לאגודה על מנת לתרום מעשית ורעיונית לפעילויותיה, ולקחת חלק בעידוד השיח והחשיבה הפסיכואנליטית.

 

גב’ ליאן זמיר – פסיכולוגית קלינית

בוגרת התכנית ללימודים מתקדמים בבית הספר הוויניקוטיאני. כיום מטפלת במבוגרים ובבני נוער בפרקטיקה פרטית בגני תקווה. לאורך הדרך המקצועית עבדתי באברבנאל, באר יעקב, שירותי הייעוץ של אוניברסיטת תל אביב ובבריאות הנפש פתח תקווה (התמחות), שם התחברתי במיוחד לאמונה ביכולת של נפגעי נפש להשתקם נפשית וחברתית, תודות להתחברות לכוחות הנפש ולא רק לחלקים החולים. לאחר ההתמחות עבדתי בבי”ח איכילוב במערך האונקולוגי, עם חולים, בני משפחותיהם והצוות. המפגש האישי עם מטופלים שנאלצים לעמוד מול מחלה מאיימת ולעתים מול מותם הקרב השאיר עליי את רישומו העז, ניסתי ככול יכולתי להשתתף מעט במסע הבלתי אפשרי של נפש לעמוד מול אימי הקיום והחידלון. בנוסף ולהבדיל, עבדתי עם ילדים בהתמחות הקלינית ובשפ”חי בני ברק ושוהם. בתחום החינוכי ערכתי אבחונים אינדיבידואליים והתערבויות מערכתיות בגנים ובבתי ספר, עם הצוות החינוכי וההורים, ממגזרים שונים (ילדי פנימייה, משפחות חרדיות, שכבות מצוקה ושכבות מצליחות).
בתפישת עולמי אני מאמינה שהמטופל היחיד קודם לכול תיאוריה. עם זאת, אני מחוברת מאוד להוויה הפסיכואנליטית ומחפשת להכיר תפישות שונות ומנוגדות. מלבד בבית הספר הוויניקוטיאני, למדתי במשך כמה שנים בפורום הלקניאני וכיום אני לומדת מזה כמה שנים את כתבי ביון.
בוועד האגודה יזמתי והייתי שותפה יחד עם דר’ רז אבן לשנה שבה הרצאות ערבי חמישי הוקדשו לנושא טראומה והחלמה.
כיום מעניין אותי מאד להיות מעורבת בהכשרה של הדור הצעיר, חשוב לי להשתתף ביצירת אווירה שמעודדת ללמידה בחברותא של טקסטים פסיכואנליטיים בסיסיים שלצערי אינם מופיעים בתכניות הלימוד. מעסיק אותי עתידו של המקצוע בארץ. הייתי פעילה בוועד למען רפורמה מיטיבה באחת מקופות החולים ולמדתי מכך עד כמה חשוב ומועיל להיות מעורבת ומשפיעה. חשוב לי להמשיך ולחשוב כיצד ניתן להנגיש טיפול פסיכולוגי גם לאנשים מעוטי יכולת כלכלית, אבל גם לשמור על הזכויות הנפשיות והחומריות שלנו, המטפלים בנפש. 

גב’ קרן שפירא – פסיכותרפיסטית פסיכואנליטית זוגית מוסמכת

פסיכותרפיסטית פסיכואנליטית זוגית מוסמכת ע“י מכון טוויסטוק Tavistock Relationships והתוכנית לתואר שני מטעם UEL לונדון, לפסיכותרפיה פסיכואנליטית זוגית. מטפלת בהבעה ויצירה, בוגרת מכון דרמהתרפיה תל-חי.

הוכשרתי ועבדתי במחלקות פסיכאטריות בבתי חולים הלל יפה ושניידר (דרמהתרפיה) וכן בקליניקות של ‘מרכז טוויסטוק (לונדון) ליחסים זוגיים’ (פסיכותרפיה פסיכואנליטית התמחות עם זוגות). בהכשרותי הנוספות אני מנחת קבוצות מבוגרים וילדים ומנחת הורים. בעלת תואר ראשון בחינוך מיוחד.

בעלת פרקטיקה פרטית משנת 2002.  מובילה קבוצות קריאה בתחום הטיפול הפסיכואנליטי הזוגי. חברת סגל בתוכנית להנחיית מנחי קבוצות דינמיות באונ‘ חיפה. במרוצת השנים מרצה ומנחה במתי”אות משרד החינוך, בתחנות לשרות פסיכולוגי, במכללות ובארגונים שונים בארץ ובחו“ל.

אל שנות ההכשרה שלי בלונדון הגעתי לאחר שני עשורים בהם, תוך הכשרותי הפורמליות וקריירה מגוונת (כסטודנטית, כמטופלת, כמרצה בתוכניות הכשרה, כמטפלת, מנחה ומדריכה) עסקתי בתחום היחסים הבינאישיים וההתפתחות הנפשית. הבחירה שלי להתמחות בטיפול הפסיכואנליטי הזוגי היתה אך טבעית ואיפשרה לי לימודים מעמיקים בפסיכואנליזה בכלל, ובתיאורית יחסי האובייקט הבריטית בפרט, ותרמה לאינטגרציה בין שפת ההתערבות הקלינית ובין שפת החשיבה הפסיכואנליטית.

כחברת ועד באגודה לפסיכותרפיה פסיכואנליטית, אני רואה את עיקר הפעילות שלי בקידום החטיבה הפסיכואנליטית הזוגית. מאחר והאישיות האנושית מתפתחת בתוך מערכת יחסים, אני רואה צורך עמוק אנושי וחברתי, בהנגשת הידע והפרקטיקה הפסיכואנליטית לפסיכותרפיסטים בכל הקשור לעבודה הממוקדת ביחסים בכלל ועם זוגות בפרט.

גב’ רחל לוי – פסיכולוגית קלינית מדריכה

עובדת כיום בקליניקה פרטית בהרצליה. מלמדת ביחידה לימודי המשך בר אילן (תכנית לפסיכותרפיה בגישת הפסיכולוגיה האנליטית). בוגרת האוניברסיטה העברית. בוגרת ביה”ס לפסיכותרפיה בתל אביב.

לאורך השנים עבדתי עם אוכלוסיות שונות בבריאות הנפש (תחנה לילדים ברחוב הארבעה, מחלקה להפרעות אכילה בתל השומר, שירותי הייעוץ בר אילן, רמת חן – יחידה לפוסט טראומה, מרפאה לבריאות הנפש באר יעקב).

עבודתי הטיפולית מונחית בראש ובראשונה מהמפגש הייחודי עם האדם המגיע לטיפול. העבודה מושתתת על שילוב מקורות השראה פסיכואנליטיים ואנליטיים (יונגיאניים). ברוח זו אני פוגשת יחידים, זוגות ואף מדריכה אנשי מקצוע.

הצטרפתי לוועד לפסיכותרפיה פסיכואנליטית ואני חלק מהוועדה המארגנת את סדרת הרצאות ימי חמישי. הצטרפותי נובעת מרצון למעורבות ולתרומה לשיח המקצועי מתוך מחשבה על ריבוי קולות המקיימים ביניהם דיאלוג מפרה ומגדל לכולנו.

חברי ועדת ביקורת

גב’ מיכל ניר, M.S.W

מטפלת ומדריכה מוסמכת בטיפול זוגי ומשפחתי. מטפלת ומדריכה מוסמכת בטיפול מיני,  פסיכותרפיה-פסיכואנליטית ופסיכותרפיה גופנית. מרכזת ומרצה בתכנית לטיפול מיני, אוניברסיטת בר אילן. מרצה ב”שילובים”, בתכנית לפסיכותרפיה ממוקדת בר אילן ובתחנות לטיפול זוגי ומשפחתי. קליניקה ברמת השרון.

 

מר אלי אבידר

פסיכותרפיסט דינמי (מגיד) וקוגנטיבי. M.A בפסיכולוגיה שקומית. פסיכולוג מומחה מדריך בפסיכולוגיה חינוכית. עובד עם מתבגרים ומבוגרים בגישה אינטרגטיבית שבבסיסה הגישה ההתייחסותית ומשלב גם גישות מערכתיות ואת גישת הגל השלישי (Act) . עובד בפרקטיקה פרטית בקליניקה ועם נכי צה”ל ומשפחות שכולות דרך משרד הבטחון.

 

 

 

 

דר’ רוני אלפנדרי – מנהל האתר

עוסק בפסיכותרפיה פסיכואנליטית עם ילדים, נוער, מבוגרים וזוגות.  בעברי עסקתי בצילום ככלי לביטוי ופיתוח זהות אישית והנחתי קבוצות שונות בתחום באנגליה. עבדתי במסגרת המרפאה הפסיכיאטרית בבית חולים איכילוב ובמסגרות שונות בתחום הרווחה. בשנים האחרונות עבודתי כמטפל היא בסקטור הפרטי.

אני מרצה בבית הספר לעבודה סוציאלית באוניברסיטת בר אילן שם אני מלמד במסגרת התכניות לתואר ראשון, תואר שני ותכנית ההשלמה לעבודה סוציאלית. כמו כן אני חבר בועדת ההוראה בתכנית לפסיכותרפיה פסיכואנליטית בבר אילן, בה אני גם מלמד ומדריך. בעבר לימדתי גם במסגרות נוספות כמו המכללה החרדית בירושלים ובסמינר הקיבוצים בתל אביב. במהלך השנים גם ניהלתי כמה פורומי דיונים קליניים באתר פסיכולוגיה עברית עם הקמתו. לאורך השנים, אני חוקר את נושא מעמד הפסכותרפיה בישראל, כותב ופועל בנושא ואף משמש כחבר הנהלה Board Member בארגון World Council of Psychotherapy המסונף לארגון האו”ם.

מעבר לעבודתי הקלינית והאקדמית, אני כותב ומפרסם מאמרים מקצועיים בכתבי עת בישראל ובעולם. נושאי הכתיבה שלי הם בעיקרם בתחום הרב-תחומי בשדה של התפתחות אישית קלינית, כתיבה, השתייכות לאומית וספרות ועוד.  כמו כן, אני כותב ומפרסם שירה ופרוזה. אתר הבית   English Site

 

 

 משרד האגודה

גב’ אורית ברקת, בעלת תואר ראשון בחינוך

מדריכת הורים מוסמכת מכון אדלר. בעלת ניסיון של 17 שנה בניהול משרד עורכי דין גדול – מנהלת המשרד.

דלג לתוכן